;
Blog > Komentarze do wpisu
Okładki Złudy

Jeżeli spodoba mi się jakaś książką sprawdzam zawsze, jak została ona wydana w innych krajach. I nawiązując do wpisu  Chihiro lubię książki pięknie wydane, ze starannie zaprojektowaną okładką, odpowiednio dobranym na niej motywem. Oczywiście, jeśli książka wydaje mi się interesująca pod względem treści, a ma brzydką okładkę i tak po nią sięgnę, ale niekoniecznie ją kupię (a raczej wypożyczę). I tak jak Chichiro mając do wyboru kilka wydań nie wezmę pierwszego z brzegu, a obejrzę wszystkie i wybiorę najpiękniejsze. Nie będę pisała o  cechach okładek, które najbardziej mi odpowiadają, bo tu zgadzam się z Chichiro w stu procentach!  Odnalazłam kilka wydań Złudy na świecie. Nie podam z jakiego kraju czy okresu pochodzą, ale ciekawa jestem która okładka podoba Wam się najbardziej?

 l

                                 

                                               nada

                                                  nada

                                                  nada

                                                nada

                                               nada

                                               nada

niedziela, 26 października 2008, kemotalamot

Polecane wpisy

  • Jeździec wielorybów

    Kochani, wreszcie coś wygrałam! Drugi raz w życiu. Pierwsza wygrana miała miejsce kilka lat temu, gdy wygrałam kuferek pełen słodyczy. Całkiem niezamierzenie. T

  • Już nóżkami nie przebieram ;)

    Opinie są podzielone. Dla niektórych tandetna, banalna i naciągana. Bezwartościowa i kiczowata. Ja jednak byłam zchwycona. Od pierwszej strony polubiłam ją i ni

  • Herbert

    Nie o Hiszpanii, ale czuję się w obowiązku o tym wspomnieć. Dziś 10 rocznica śmierci mistrza, Zbigniewa Herberta. Do Marka Aurelego Dobranoc Marku lampę zgaś

Komentarze
2008/10/26 18:25:33
Zachęciłaś mnie do zapisania sobie tytułu książki. Jak będę miała okazję to po nią sięgnę. A z zamieszczonych okładek podobają mi się 3,4,5 od góry ze wskazaniem na trzecią.
-
ga_lapagos
2008/10/27 11:43:30
Nada?
a tak wiele :)
-
2008/10/28 08:12:16
Mnie się podobają: 4,5,6. Patrząc od góry.
-
chihiro2
2008/10/28 14:12:31
Patrzac od gory najbardziej podobaja mi sie 1 i 3. Dwie ostatnie sa tak bardzo angielskie, ze az boli. Wiekszosc ksiazek Anglicy wydaja w podobnym schemacie, a mnie sie marzy wieksza roznorodnosc!
-
2008/10/28 21:59:54
Mi najbardziej podoba się 3 od góry!

nutta: Książka dla mnie była wciągająca i hipnotyzująca, ale nie miej pretensji, jak nie przypadnie Ci do gustu ;) Ale myślę, że mimo to warto po nią sięgnąć!

e.milia: Mi 4 nie znając treści może też podobałaby się, ale myślę, że jednak do zawartości książki jest lekko nieadekwatna!

chihiro2: O tak! 3 jest najładniejsza! I 1 także się wyróżnia.

-
e.milia
2008/10/28 23:24:02
Hm, to może dlatego podobają mi się te zdjęcia z dwóch ostatnich okładek, bo nie naoglądałam się angielskich wydań książek. Nie znam treści, więc nie wiedzialam, czy 4 okładka jest adekwatna, czy nie... w każdym razie podoba mi się.
A po przyjrzeniu się jeszcze raz... faktycznie, 3 okładka zwraca uwagę i się wyróżnia wśród pozostałych, więc jakbym ją zobaczyła wśród jeszcze innych książek, to mogłaby mnie zachęcić do sięgnięcia właśnie po tą :)
-
2008/10/28 23:32:42
A mi mimo to nadal podobają się dwie ostatnie okładki... Choć może nie są wykonane z wielkim polotem ;) A okładka z Sagradą nieznając treści także bardzo spodobałaby mi się ;) Więc tak czy siak zgadzamy się!
-
e.milia
2008/10/29 00:57:43
Mi w dwóch ostatnich okładkach podobają się dwukolorowe zdjęcia z wąską czy brukowaną uliczką. Pewnie dlatego, że bardzo lubię takie miejsca, uliczki, zaułki i zachwycają mnie na starówkach rożnych miast :)
-
2008/10/30 20:43:42
e.milia: To tu zgadzamy się 100%! Ja także uwielbiam takie tajemnicze i zagadkowe miejsca!