;
Blog > Komentarze do wpisu
Salvador jeszcze raz

Odpowiadając na pytanie, a właściwie stwierdzenie Chiary: nie dał mi spokoju obraz "Person at the window", poszukałam więcej informacji na jego temat i..... znalazłam kolejny Jego obraz, który niezwykle mi się podoba.

 Muchacha'25

Ponownie Dali przedstawił swoją siostrę Ane Marie i ponownie ukazał jej plecy (co było ulubionym motywem Dalego malującego kobiety). Tym razem dziewczyna siedzi, jest bardziej zrelaksowana, nie widać jednak jej twarzy. Ramię jest głównym elementem obrazu. Dali użył tych samych barw do namalowania skóry i sukienki Any Maria oraz ścian i budynków.

 I jeszcze jeden :)

Woman at the window

Woman

 Ten obraz najprowdopodobiej związany jest z obrazem "The Lacemaker", dzieła siedemnastowiecznego holenderskiego malarza Jana Vermeers'a:

vermeer

poniedziałek, 28 lipca 2008, kemotalamot

Polecane wpisy

  • Guernica

    " Jeżdżąc po zaludnionej duchami krainie, słucham radia samochodowego: „ Guernica Picassa wróciła do Hiszpanii!”. Następuje dramatyczny opis w

  • Sprostowanie

    Dokonałam ogromnego przekłamania. W sobotę napisałam, że kobietą na obrazie jest żona Dalego. Coś gdzieś źle przeczytam i oszukałam. Dziś poszperałam więcej i o

  • Gala Dali

    Przed chwilą gdzieś wyczytałam,że kobieta na obrazie Person at the window to Gala Dali, żona mistrza. Tu więcej o Gali Dali.