;
Blog > Komentarze do wpisu
Gdy maluję - szemrze ocean. Inni malarze pluskają się w wodzie fryzjerskiej. (Dali)

"Jedyna różnica między mną a wariatem to fakt, że nie jestem wariatem"(Dali)

 

Dziś poszukuję informacji o Salvadorze Dali. Choć jego obrazy nie urzekają mnie szczególnie, nie są dla mnie piękne i nie zachwycam się nimi to w pewien sposób fascynują mnie one oraz osoba samego malarza. Ciekawi mnie, co siedziało w jego głowie malując, co myślał i miał na myśli tworząc swoje prace.

Dali urodził się w Katalonii, w miejscowości Figueres (mam zamiar przy okazji pobytu w Barcelonie udać się tam). Obecnie w miejscowości znajduje się muzeum Dalego. Stworzył go sam malarz, umieścił w budynku teatru. twierdził, że jego życie było teatrem, dlatego takie a nie inne miejsce owego muzeum. Z opisu jest naprawdę niesamowite i niezwykłe, jak sam malarz.

Jest jeden obraz Dalego, który bardzo lubię. Jest dla mnie tajemniczy w pewien sposób i fascynujący. Zastanawiam się zawsze o czym myśli przedstawiona na nim dziewczyna. Macie jakieś propozycje o czym może myśleć? Dlaczego malarz stworzył ten obraz? 

Person at the window

 

sobota, 26 lipca 2008, kemotalamot

Polecane wpisy

  • Guernica

    " Jeżdżąc po zaludnionej duchami krainie, słucham radia samochodowego: „ Guernica Picassa wróciła do Hiszpanii!”. Następuje dramatyczny opis w

  • Salvador jeszcze raz

    Odpowiadając na pytanie, a właściwie stwierdzenie Chiary: nie dał mi spokoju obraz "Person at the window", poszukałam więcej informacji na jego temat

  • Sprostowanie

    Dokonałam ogromnego przekłamania. W sobotę napisałam, że kobietą na obrazie jest żona Dalego. Coś gdzieś źle przeczytam i oszukałam. Dziś poszperałam więcej i o

Komentarze
2008/07/27 23:35:00
wiem, że może ktoś by wymyślił romantyczne historie itd, ale mnie się wydaje, że ona nie myśli o niczym bardzo romantycznym, żadnej miłości itd...po prostu, podeszła do okna i zapatrzyła się przed siebie, może zastanawia się, czy wszystko co dziś miała zrobić , zrobiła? Ot, to moje pierwsze skojarzenie, kiedy patrzę na obraz.
-
2008/07/28 11:58:12
Masz rację Chiaro. Mi też wydaje się, że nie myśli o niczym szczególnym. Sądzę, że po prostu podziwia piękny widok Cadaques i nie może nim nacieszyć oczu!